גלובס הדס מגן 18.05.1997 כתבת מגזין במוסף "G" של "גלובס"
הפרקליטות היא מעין שלוחה של מרצ אין במדינת ישראל תקדים להתפטרות על "פשלות", אז למה שארבל (פרקליטת המדינה דאז) תרוץ להתפטר?

ערב זיכויו של נאמן, התבטאו גורמים במערכת המשפטית, כי זיכויו יחייב עריפת ראשים בפרקליטות... מי שהרגישה היום מאוד לא נוח, היתה התובעת במשפטו של נאמן, רות דוד, מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי)... בימים האחרונים, מספרים בפרקליטות, דוד הסתובבה די מדוכדכת. לא בגלל המכה האישית, מסבירים בפרקליטות, אלא מפני שהיא חושבת שהזיכוי לא מוצדק... דוד קיבלה את התיק של נאמן בהוראה מלמעלה - מפרקליטת המדינה, עדנה ארבל... בפרקליטות "מפחדים פחד מוות", הגדיר זאת אחד הפרקליטים, שנאמן יחזור לשמש כשר משפטים. ה"כימיה" בינו לבין הפרקליטות נעדרה כבר בראשית הקריירה הקצרה שלו כשר המשפטים... תומכיו של נאמן התבטאו היום, כי משפטו היה "משפט פוליטי"... העמדה הזו רואה בפרקליטות מעין שלוחה של תנועת מרצ, שכל מטרתה היא "לחסל" את מי שאינם מהשמאל. מנקודת הראות הזו, שיקוליה של הפרקליטות בבואה להעמיד אדם לדין, הם שיקולים זרים...

גם אם מתעלמים מהתיות האלה, העובדות לא עומדות לצד הפרקליטות, שספגה בתקופה האחרונה לא מעט "מכות": זיכויו של דוד אפל; זיכויים של מספר ראשי ערים, ביניהם רפי הוכמן, גיורא לב, אלי לנדאו; הזיכוי של אורי שני. וכעת "מריחים" גם את זיכוי הצפוי של ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, שמשפטו עומד כעת לקראת סיום. אפילו בפרקליטות נשמעו פרקליטים מתבטאים, שבעקבות הזיכוי של נאמן, עדנה ארבל (פרקליטת המדינה דאז) "צריכה ללכת"... מצד שני, מזכירים שם, אין במדינת ישראל תקדים להתפטרות על "פשלות", אז למה שארבל תרוץ להתפטר".

קישור למקור המלא בגלובס
לקרוא עוד...