ערוץ 20 אביגדור קהלני 05.03.2019 תת-אלוף בדימוס, גיבור ישראל והשר לביטחון פנים לשעבר
ווידאו: אלא שעשו לי את התיק הזה? פושעים עם קבלות במשך שנתיים וחצי כל יום קם ב-2-3 בלילה. לא יכול לישון. אלא שעשו לי את התיק הזה? פושעים עם קבלות.

קהלני בראיון בתוכנית של שמעון ריקלין וינון מגל בערוץ 20. מגל: הסיפור בענק שאתה שיבשתה הליכי משפט עם עופר נמרודי. הדלפת לו מידע כשהיית שר לביטחון פנים. שקיבלת שוחד. ואז שנתיים וחצי מתנהל משפט... קהלני: התפללתי כל יום "מודה אני לפניך", ואומר לאלוהים "שמור על הלב שלי, כי אני לא שולט עליו". כי אני כל יום קם ב-2-3 בלילה. לא יכול לישון. ינון: שנתיים וחצי? קהלני: כן. לא האמנתי שאצליח להחזיק מעמד עד סוף המשפט מבלי שיקרה משהו למשפחתי או לי. זה דבר אחד. דבר שני, כשאני מסתכל על המערכת, אלא שעשו לי את התיק הזה? פושעים עם קבלות. חד משמעית.

שמעון ריקלין: אפשר לומר שהקרב שלך על טיהור שמך מול המערכת המשפטית היה יותר קשה מהקרב על עמק הבכה? קהלני: חד משמעית. כשאני נלחמתי בששת הימים, הייתי בטנק הראשון שנכנס. החלפתי שלושה טנקים, נפצעתי קשה. שכבתי שנה בבית חולים. עם 17 ניתוחים עד היום. לחמתי בעמק הבכא. לחמתי במלחמת לבנון והגעתי לבירות. תמיד הרגשתי שאני נציגו של העם ושליח של העם. במקום הזה אני הופקרתי. אדם אחד בישראל קיבל אותי לשיחה וארוחת צהרים. זה היה אריק שרון ז"ל. הוא קיבל אותי באמצע המשפט, ודיבר איתי וכו' כל השאר התעלמו מקיומי. אסור היה לי לעבוד. לא יכולתי להסתובב ברחוב. אמרו, "אוקיי, אביגדור לא כזה זה, אבל איפה שיש עשן יש אש. ואולי נגיד להקלתו שהוא מעד".

במשפט הראשון, העידו שישה עדים נגדי. ואחרי העדות שלהם אמרנו "אין להשיב לאשמה" (גם אם היו כל ראיות התביעה נכונות ואמינות, אין די בכך כדי להוכיח את יסודות העבירה). אנחנו לא רואים שום אשמה, כשהם באים ואומרים שיש אשמה. שהפקידה של נמרודי אמרה שלפני 10 שנים, כתוב שם "להשיג את אביגדור". זה לא אומר את אביגדור קהלני, וזה גם היה לפני 10 שנים. כל מיני דברים כאלה של שטויות במיץ עגבניות. ינון מגל: אתה נכנסת לזה בקטע של "על מה אתם מדברים בכלל?" קהלני: כן. אז אמרנו לשופט, סליחה, אין לנו מה להשיב לאשמה. כל מה שאמרו העדים אנחנו מקבלים. אמר השופט, מה, אבל תעידו... תחליט אתה. אם אתה רוצה שאני אעיד, אני אעיד. אבל אנחנו מקבלים את כל מה שהם אמרו. אין שום אשמה.

ישב עם עצמו השופט אליגון וקיבל החלטה. בסופו של דבר זכאי מכל אשמה. ריקלין: עדנה ארבל (פרקליטת המדינה) ערערה על ההחלטה הזאת? קהלני: יפה. שלחה את נאוה בן-אור והיא ערערה. מה שהיא אמרה עליי בבית המשפט המחוזי, על חיזבאללה לא אומרים את דברים כאלה, תאמין לי. נאוה בן-אור אמרה, היא היתה הסגנית של עדנה. היא אמרה עליי דברים, ששני חברים שלי שהיו לוחמים גדולים קיבלו חצי התקף לב, אחד לחץ דם והשני קיבל סוכר. אשתי יצאה... רק על מה שאמרו עליי שמה. בן-אור אמרה שאני פושע ושהפכתי את כל העולם וקיבלתי שוחד. והם רוצים שאני אחזור למשפט. ינון: אלה טענות הפרקליטות? קהלני: כן, מול בית המשפט המחוזי.

כשנשפטתי בפני בית המשפט המחוזי, הוא לא רצה לשמוע את עורכי הדין שלי. אמר שהוא מקבל את (הבקשה לערעור). לקח עוד חודש, ומקבלים את ההחלטה להחזיר לבית המשפט. אמר השופט אליגון, אני לא שופט אותו. אומר לו, תחזור לשפוט את אביגדור. אמר אליגון אני לא שופט. אני לא מכיר את המושג שהנאשם מאשים את עצמו. אני לא שופט אותו. אני מגיש בג"ץ נגד אליגון. הולך לבג"ץ ואומר תחזירו לי את השופט שישפוט אותי. השופט דויד רוזן חוזר וממשיך את המשפט. שומע אותי 9 שעות. ואומר, בואו נפסיק את המשפט. אני מציע לכם, בואו נפסיק.

אני כל הזמן אמרתי ליועץ המשפטי לממשלה, תן לי 5 דקות. 5 דקות, אני מבקש ממך. שלחתי אליו שליחים. 5 דקות. אני אומר לך לא ידעתי שום דבר. אני בכלל לא בקיא.

ריקלין: אתה עברת דבר שמטריף את הדעת. סלח לי, אני טיפה ג'ינג'י. עשו לך ממש עלילה. קהלני: נכון. ריקלין: השופט אומר אני לא רוצה. ואז מגיעה הסגנית של עדנה ארבל והופכת אותך לפושע ואדם שלוקח שוחד. איך אתה לא מתפוצץ? איך אתה לא אומר יש לי בעיה עם המערכת הזאת? מתרחשים בה דברים שיכולים לחסל אנשים. סיפרת מה עשו לך לחברים שלך. איך אתה לא משגע מזה? איך אתה כזה ממלכתי? קהלני: אני אגיד לך. תמיד הייתי ממלכתי. במקרה שלי זה חטא על פשע. מה שעשו לי לא יעשה ולא ישכח. ולכן אני פה, אחרת, למה אני צריך להעלות מן האוב את הדברים? זה היה בשיטתיות. אני לא ידעתי שאצא זכאי. הם חיפשו אותי, האזינו לי 3 חודשים בבית. לילדים שלי ולמשפחה שלי. הם נכנסו לחשבונות הבנק שלי 10 שנים אחורה לראות מאיפה כל צ'ק שנכנס פנימה. חקרו את כל החברים שלי. סגרו עליי מכל הכיוונים. רק כדי למצוא שאני חונה באדום לבן.

מגל: למה עשו לך את זה לדעתך? קהלני: אני חושב שהם ניסו "להפיל נשר". כשאתה מפיל נשר, אתה מקבל הוקרה על הדבר הזה. אני זוכר שכשהייתי השר לביטחון פנים וראיינתי (אנשים לתפקידים בכירים במשטרה), באו אליי קצינים בכירים ואמרו לי, למה צריך למנות אותם. אמרו, אני הייתי שותף לחקירה הזאת, ושותף לחקירה הזאת. אותי זה קצת הפתיעה כי אני רגיל לכאלה שבאים ואומרים, "נלחמתי פה ונלחמתי פה". ראיתי שהיוקרה שהוא מקבל מעצם החקירה, כשהוא מאשים. בפרקליטות אותו דבר. אותה פרקליטה (שרדפה אותי) נלחמת כאילו... מגל: להפיל מישהו חזק וגדול.

קישור למקור המלא בערוץ 20
לקרוא עוד...