פוסט זה מופיע תחת נושא:

"כנופיית שלטון החוק" - תפירת חיים רמון
גלי ישראל חיים רמון 05.07.2019 פוליטיקאי וותיק, משפטן ששירת כשר המשפטים והמשנה לראש הממשלה
ווידאו: אתם תופרים תיקים ותפרתם תיקים ואתם לא תובעים אותי דיבה אני הודחתי על ידם מכיוון שאני איימתי עליהם.

"אני מציע ליועץ המשפטי מנדלבליט לפנות אל מזכיר הממשלה מנדלבליט מ-2015, ולקרוא מה הוא כתב על פנייתו לבג"ץ נגד היועץ המשפטי דאז, יהודה וינשטיין. בקיצור הוא הסביר שיהודה וינשטיין תופר לו תיק כדי למנוע ממנו להיות יועץ משפטי. הדבר השני שהוא עוד יותר חמור בעיניי, היה ב-2004 כאשר מני מזוז מונה ליועץ המשפטי, הוא לא היה במסלול כל השנים של המערכת הפלילית. ואז הוא בא ואמר לעיתונאים, לא בחשאי ב-4 עיניים, שהוא מצא מדיניות של "סימון מטרות וגיוס עמדות". שבעברית זה תפירת תיקים והשתקת המתנגדים לתפירת התיקים. והוא סגר אז את התיק שהיה קשור למשפחת שרון. הוא סגר את התיק שהיה קשור לרובי ריבלין שנפתח, והיה תקוע 3 שנים ומנע ממנו להתמנות (לשר המשפטים). לא פעם ולא פעמיים היתה מדיניות של תפירת תיקים. אני יכול להוכיח את זה, כולל במקרה שלי. ואני מבקש, מכיוון שזו האשמה חמורה, אז אני מבקש משי ניצן ומהיועץ המשפטי מנדלבליט שיתבעו אותי דיבה על זה. זה לא בסדר שבא בן אדם ואומר "אתם תופרים תיקים ותפרתם תיקים, ואני יכול להצביע על התיקים שתפרתם, ואתם לא תובעים אותי דיבה". איך זה יכול להיות?

אלי ציפורי: "אבל חיים, איך זה עובד?"

רמון: כשאדם נחשב לאדם שמאיים על המערכת ורוצה לעשות בה רפורמות, אז באים ונאבקים נגדו בכל מיני דרכים. לעיתים זה מגיע, כמו במקרה שלי, עד להעמדה לדין. כמו במקרה של יעקב נאמן. במקרים אחרים, מנהלים צורה אחרת של מסע השמצה כמו שהיה נגד דני פרידמן... אבל התוצאה היא שהיה רצף. ומי שחושב שזה מקרי, אז רשע וטוב לו ושיחיה בתמימותו.

אבל רפול, ויעקב נאמן, ורובי ריבלין, וחיים רמון וקהלני, כל המקרים האלה התנהלו במשך תקופה ארוכה. אבל למה שנדבר רק על אנשי ציבור? תקרא את הדו"ח האחרון של השופט דויד רוזן, ותראה מה הוא כותב על איך מתנהלים דברים בתלונות שהגיעו אליו. גם שם הוא מתאר דברים של העלמת ראיות וכו' במקום לבוא ולהתגונן על כל דבר, לבוא ולהגיד "רבותי, אנחנו לא עושים את זה יותר". ואיפה שיש חשד כזה, לא פועלים יותר ככה. ולא להגיד "לא היה מעולם ואין מעולם". היו גם היו.

אני הודחתי על ידם מכיוון שאני איימתי עליהם. כל העמדות שאני אומר היום היו עמדות (שאמרתי בעבר). ביקשתי את תיק המשפטים. יכולתי להיות שר האוצר. כשאמרתי לאהוד אולמרט למה אני רוצה להיות שר המשפטים ולא שר אוצר, אמרתי כי אני רוצה לעשות מהפכה. כלומר, כל מה שאני אומר על מערכת המשפט אמרתי לפני שהם תפרו לי תיק, לא אחרי. לא גיליתי את האור אחרי. אלא באתי ואמרתי שזה מה שאני רוצה לעשות. וכל מי שרוצה לעקוב אחרי הסיקור העיתונאי בארבעת החודשים שהייתי שר משפטים, כל יום באתי עם רפורמה אחרת והודעתי שאני הולך להפוך את כל המשרד. כנראה, מכיוון שאי אפשר להתווכח איתי בנושאים המהותיים והטיעונים שלהם חלשים, אז הם הולכים לעניין האישי".

קישור למקור המלא בגלי ישראל
לקרוא עוד...