כאן ב' מנחם מאוטנר 17.01.2020 פרופ' בכיר למשפטים בדימוס, זוכה פרס ישראל למשפט
ווידאו: "הפרקליטות היא גוף אכן בעייתי מאוד" מנחם מאוטנר, מבכירי הוגי המשפט בישראל, אומר ללא מעצורים את מה שהוא חושב על הפרקליטות, על תפירת תיקים והתנהלות המערכת.

פרופ' מאוטנר: "הפרקליטות היא גוף אכן בעייתי מאוד מעיניי. הגוף הכי בעייתי במערכת המשפט. הוא לא בתי המשפט בכלל, אלא הפרקליטות. בוודאי שזה מחלחל. הגוף הזה פועל לדעתי בתרבות קלוקלת. אין שום סיכוי שמבפנים, מתוכה היא תתוקן. ולכן אני חושב שצריך להקים וועדת חקירה ממלכתית, ממשלתית שתבדוק מה קורה בפרקליטות ותקבע את התרבות הארגונית שלו לשנים הבאות. לנסות ולבדוק קודם כל, לא סגרו את החשבון עם תפירות התיקים שהפרקליטות עשתה לפני 20, 30 שנה. לא סגרו את החשבון הזה. צריך לעשות סגירת חשבון. צריך לבדוק את התרבות הארגונית של הפרקליטות. זה נושא חשוב מאוד.

נעמה סיקולר: תשמע, כשעולה פרופ' מני מאוטנר, פרופסור סופר מכובד למשפטים ואומר בשידור "תפירת תיקים". אני שומעת בדברים למרות שלא אמרת את המילים המדויקות... פרופ' יובל אלבשן: זה התפקיד שלו. סיקולר: אכיפה בררנית. פרופ' אלבשן: תקשיבי רגע, הלוואי שהאקדמיה המשפטית צריכה לעשות את זה. סיקולר: אני לא אומרת את זה בביקורת. להפך, אני מחדדת את הדברים שלו. פרופ' אלבשן: זה שהאקדמיה מתיישרת עם בית משפט עליון, ומתיישרת עם הפרקליטות, זה לבושתם. סיקולר: לא הבנת אותי, אני מחדדת את הדברים שלו כי אני חושבת שכשבא בן אדם כזה ואומר דברים כאלה חריפים, שאנחנו לא מרבים לשמוע מתוך הסוג של ההגמוניה המשפטית. צריך לחדד אותם ולומר אותם עוד ועוד.

פרופ' מאוטנר: תראי, הכל מתועד בספר שכתב חברי פרופ' דני פרידמן. סיקולר: אני יודעת, ובכל זאת. פרופ' מאוטנר: היו שנים שהיו שם דברים מאוד-מאוד בעייתיים. של הפלת חללים גדולה מידיי. של אנשים שמונו לתפקידים.

פרופ' אלבשן: אתה יודע שאני במיקרופון הזה מרבה להזכיר שם אחד, שעד אז אני לא מוכן לדבר עם אף איש פרקליטות שיתחיל להטיף לי מוסר. ואני אומר "רות דוד". סיקולר: אתה יכול להגיד רות דוד ואני יכולה להוסיף את הסיפור של מה שעשו להילה גרסטל. אני יכולה להוסיף עוד ועוד ועוד סיפורים...

קישור למקור המלא בכאן ב'
לקרוא עוד...